Wypadanie włosów

Wszystko o kosmetykach, producentach i konkretnych produktach. Rozmawiamy o pielęgnacji, makijażu, a także zabiegach kosmetycznych.
Awatar użytkownika
Marika-74
Posty: 1
Rejestracja: 04 paź 2021, 2:49

Wypadanie włosów

Post autor: Marika-74 »

Mam problem z wypadającymi włosami, naprawdę nie mam już totalnie pomysłu co może być przyczyną, dlatego, że zrobiłam badania krwi, stosowałam różnego rodzaju suplementy diety i bez większych rezultatów. Słyszałam, że są różnego rodzaju zabiegi przeciw łysieniu - dajcie znać, czy stosowaliście jakieś zabiegi na zatrzymanie wypadania włosów i czy się sprawdziły?
Hswlosy

Re: Wypadanie włosów

Post autor: Hswlosy »

Wypadanie włosów było moją zmorą przez bardzo długi czas. Potem przyszła choroba i leki, które tak naprawdę tylko pogłębiły mój problem. W zasadzie dawałam się nabrać każdej reklamie, w której promowano rewelacyjne produkty, kosmetyki czy suplementy mające zahmaować wypadanie włosów. Oczywiście nic się nie zmieniło, a kosmyki dalej wypadały garściami. W końcu zdecydowałam się na wizytę u trychologa, który naprawdę szczegółowo wyjaśnił mi, w czym problem, czego moim włosom brakuje i jakie produkty powinnam stosować. Niedobory substancji uzupełniłam dzięki suplementom - łykam je codziennie, ale na pierwsze efekty czekałam około pół roku. Sporadycznie decyduję się również na specjalistyczne zabiegi jak mezoterapia igłowa głowy czy tzw. ampułka na łysienie. Jest to bardzo dobre uzupełnienie mądrej i świadomej pielęgnacji. Mądrej i świadomej, bo dzięki wizycie u trychologa wiem, jakich substancji poszukiwać w produktach do pielęgnacji włosów i od dłuższego czasu stosuję nieco bardziej naturalne produkty, w których składnikami wiodącymi sa chociażby pokrzywa, skrzyp, łopian. Dużo informacji poszukuję sama, polecam chociażby stronę https://hswlosy.pl na której można odnaleźć wiele recenzji, porad czy wskazówek. Co ważne, dużą uwagę przykładam nie do samych produktów, ale sposobu, w jaki je stosuję. Odżywkę trzymam faktycznie kilka minut, a nie kilka sekund. Maskę stosuję regularnie, a nie wtedy, kiedy mi się akurat przypomni. Świadoma i dokładna pielęgnacja naprawdę czyni cuda, a kluczem do sukcesu było w moim przypadku rozpoznanie problemu - przy pomocy specjalisty.
Ewelina1996

Re: Wypadanie włosów

Post autor: Ewelina1996 »

Cześć wszystkim, chciałabym się podzielić moim doświadczeniem dotyczącym problemu wypadania włosów. U mnie ten problem zaczął się po rozjaśnianiu włosów, prawdopodobnie moje włosy nie były do tego typu zabiegu odpowiednie. Od tamtego czasu postawiłam na regenerację moich włosów i chcę podzielić się z Wami moimi sposobami na walkę z wypadaniem włosów. U mnie fajnie sprawdziła się metoda OMO (https://kosmetykigaja.pl/metoda-omo-czy ... nie/b_tjoj), ale od początku. Przede wszystkim postawiłam na naturalne kosmetyki do włosów, które zawierają składniki takie jak olej kokosowy, olejek rycynowy, proteiny jedwabiu czy keratynę. Te składniki pomagają w regeneracji i odbudowie struktury włosów, a także zapobiegają ich wypadaniu. Dodatkowo staram się ograniczać używanie suszarki do włosów oraz prostownicy i lokówki, które wysuszają włosy i powodują ich łamliwość. Zamiast tego, po umyciu włosów, delikatnie je osuszam ręcznikiem i pozostawiam do naturalnego wyschnięcia. Nie zapominam także o zdrowej diecie, która ma wpływ na kondycję włosów. Staram się jeść dużo warzyw i owoców, które dostarczają organizmowi niezbędnych składników odżywczych, takich jak witaminy i minerały. Jeśli macie podobny problem, polecam skonsultować się z dermatologiem lub specjalistą od włosów. Pamiętajcie, że każdy organizm jest inny i wymaga indywidualnego podejścia. Życzę Wam zdrowych i pięknych włosów! To naprawdę frajda móc patrzeć na swoje kosmyki z radością, zwłaszcza po takich przejściach, jak miały moje włosy.
ODPOWIEDZ