olejki do aromaterapii

Chcesz opowiedzieć innym użytkownikom o czymś ciekawym? Zapraszamy do dyskusji na rozmaite tematy.
Awatar użytkownika
Nikodema_79
Posty: 1
Rejestracja: 12 sie 2022, 1:40

olejki do aromaterapii

Post autor: Nikodema_79 »

Witam serdecznie, jak się macie? Powiedzcie mi kochani, czy korzystacie z możliwości, jakie daje aromaterapia? Słyszałam, że dość dużo osób ją wykorzystuje i doszłam do wniosku, że w zasadzie to sama chciałabym spróbować. Potrzebne mi są przede wszystkim olejki eteryczne, a najlepiej certyfikowane, prawda? Żeby wiedzieć, że są dobrej jakości i bezpieczne. Gdzie je kupować?
Urszula975

Re: olejki do aromaterapii

Post autor: Urszula975 »

W aromaterapii olejki eteryczne odgrywają kluczową rolę, ponieważ posiadają różnorodne właściwości zapachowe i terapeutyczne. Sama od lat je stosuję, kupując tylko w zaufanych drogeriach online (tutaj, dlaczego warto właśnie tam robić zakupy https://kasiarowny.pl/jak-kupic-taniej- ... wej/b_cizj)). Oto kilka z najpopularniejszych olejków stosowanych w aromaterapii. Lawenda to jeden z najbardziej popularnych olejków eterycznych. Posiada relaksujący zapach, który pomaga w redukcji stresu, łagodzi napięcie i wspomaga sen. Dodatkowo lawenda ma właściwości antybakteryjne i przeciwzapalne. Olejek mięty pieprzowej ma orzeźwiający, pobudzający aromat. Jest często stosowany w celu poprawy koncentracji, łagodzenia bólu głowy, redukcji nudności oraz ulgę w przypadku przeziębienia. Olejek eukaliptusowy ma świeży, leśny zapach. Jest znany ze swoich właściwości przeciwbakteryjnych, przeciwzapalnych i wykrztuśnych. Często stosuje się go w inhalacjach, aby złagodzić objawy infekcji górnych dróg oddechowych. Olejek cytrynowy ma energetyzujący i ożywczy aromat cytrusowy. Pomaga w poprawie nastroju, redukcji stresu i łagodzeniu objawów zmęczenia. Olejek ten jest znany ze swoich właściwości oczyszczających i odświeżających. Olejek różany ma piękny, kwiatowy zapach. Jest ceniony ze względu na swoje właściwości relaksujące, równoważące i poprawiające nastrój. Stosuje się go również w celu nawilżania i odżywiania skóry. Olejek ylang-ylang ma egzotyczny, słodki zapach. Jest często stosowany w celu redukcji stresu, łagodzenia napięcia nerwowego oraz poprawy nastroju. Ponadto olejek ylang-ylang może również pomóc w regulacji wydzielania sebum na skórze.
lidiaa.piechota11

Re: olejki do aromaterapii

Post autor: lidiaa.piechota11 »

Jakie naturalne kosmetyki możecie polecić do pielęgnacji skóry twarzy. Mam strasznie wrażliwą i suchą cerę, dlatego poszukuję tylko i wyłącznie naturalnych kosmetyków.
ODPOWIEDZ